Premiéra Mandarinkový pokoj

28.03.2014 12:27

Premiéra Mandarinkový pokoj

a tradiční divadelní bál v Olešnici přilákal na 150 lidí

Tento rok je to 10 let od okamžiku, kdy chalupář pan Peroutka v hospodě v Olešnici rozdal na stůl některým přítomným scénáře a jako výsledek byla na jaře v roce 2005 uvedena premiéra hry Tvrdohlavá žena. Tímto začala nová éra divadla v Olešnici a obnovený Divadelní spolek Jirásek tak navázal na tradici ochotnických divadel z 20. let minulého století. V sobotu 22. 3. 2014 uvedl spolek vyprodanému sálu hospody v Olešnici již osmou hru – Mandarinkový pokoj. Z nasazení vystupujících byla znát snaha ukázat, že ochotnické divadlo může dělat velké skoky v úrovni představení a ohlasy diváků přesvědčivě daly najevo, že se to Jirásku skutečně povedlo. Následující již tradiční Divadelní bál byl tak důstojnou oslavou. Za doprovodu banátské kapely Weltmaestro band se tančily tradiční lidové tance a zpestřením pro všechny bylo vystoupení místní skupiny Waldovy Matušky. Repríza představení je 4. dubna v sále KD Kacanovy od 19 hodin.

Všem, kteří nás podpořili, děkujeme.