Psal se rok 2008

16.01.2014 11:37

Spolek dostává velkou příležitost.....první setkání s kamenným divadlem !  5.dubna 2008 jsou uvedeny Úsměvy a kordy         v nastudování  našeho spolku v Městském divadle Turnov.    Je to naše velká zkušenost , hrozba kamenného divadla nás však natolik vybičovala, že i "chroničtí zmatkaři" byli bezchybní !  25. května 2008 hrajeme Úsměvy a kordy na hradě Valdštejn a o pět dní později se účastníme průvodu v kostýmech v rámci turnovských řemeslných trhů.  Oprášili jsme také " Čerta na zemi "  -  19. července 2008 na Open Air Pohoř . S potěšením zjišťujeme, že leží v našich hlavách dostatečně hluboko a není nutné mohutně zkoušet .

11. srpna 2008 však přichází smutná zpráva. Navždy nás opustil pan Zdeněk Peroutka. Nezbývá, než poděkovat. Děkujeme Ti, Zdeňku, za obnovení našeho spolku !

Na konci prázdnin se začínáme věnovat autorské pohádce Čertovský telefon, kterou napsal náš vrchní tvůrce kulis Miloš Marek ! Ještě letos uvádí spolek jeho premiéru  20. prosince 2008 v Olešnici. Sál hospody praskal ve švech, počet diváků se dostal téměř k číslu 200 ! Diváci ocenili krásné kulisy,působivé světelné efekty a herecké výkony dětí i dospělých.